Apie mus

Pastatų ir namų sienų apšiltinimas iš vidaus ir išorės

Kiekvienam savo namus apšiltinti nusprendusiam gyventojui verta žinoti, kad ne visos

sienų šiltinimo medžiagos

konkrečiam jo atvejui yra tinkamos ir ne visi šiltinimo būdai vienodai efektyvūs. Pavyzdžiui, kai kurių rūšių polistireną reikia gerai užsandarinti, kitaip šaltis skverbsis pro sumontuoto apšiltinimo tarpelius. Namų sienos apšiltinamos vienu iš trijų būdų:

  1. Sienų šiltinimas iš vidaus;
  2. Sienų šiltinimas iš išorės;
  3. Oro tarpų užpildymas sienose.

Vidinis namo sienų šiltinimas nepamainomas tada, kai namas neseniai pastatytas, o jo fasadas – tinkuotas arba apkaltas dailylentėmis. Taip pat šis sprendimas – tikra išeitis žmonėms, gyvenantiems senuose nerenovuotuose daugiabučiuose, kuriuose kaimynai nenori arba negali skirti lėšų viso pastato sienų šiltinimui. Tokiu atveju apšiltinti galima vos kelias namo sienas, o dėl šiuolaikiškų, vos kelių centimetrų storio medžiagų beveik neprarandama naudingojo tūrio.

Išorinis sienų šiltinimas – tinkamas tais atvejais, kai sienoje nėra oro tarpo.

Apšiltinus sienų išorę, namo sienos apsaugomos nuo didelių šilumos svyravimų, todėl konstrukcijos tarnauja ilgiau.

Nors drėgmės garai kondensuojasi būtent ant sienų ir lubų, bet kokių kondensato kaupimosi problemų išvengsite naudodami “kvėpuojančias” atvirų porų apšiltinimo medžiagas, pvz., ekovatą WARMCELL arba atvirų porų sistemos poliuretano putas.

Jei namo sienose yra oro tarpas, pro jį išeina nemaža dalis šilumos, todėl svarbu laiku pasirūpinti, kad daugiau nebepatirtumėte šilumos nuostolių. Priklausomai nuo konkretaus pastato ir jo sienų, oro tarpus užpildome biriomis medžiagomis arba specialia termoputa „Wall-Foam“. Visos UAB „Kalga“ naudojamos namų sienų šiltinimo ir sandarinimo medžiagos yra ekologiškos, ekonomiškos ir sertifikuotos.