Apie mus

DUK

Kas tai yra “ekovata”? 
“Ekovata” - tai apšiltinimo medžiaga, gaminama celiuliozės pagrindu. Kitaip sakant, tai ekologiška celiuliozinė vata, apšiltinimo medžiaga, pagaminta perdirbant laikraščius ir kitą popierių. Nuo „kito popieriaus” kiekio žaliavoje priklauso ir ekovatos kokybė bei šilumos pralaidumas ir kaina.

Kuo „Warmcel” ekovata skiriasi nuo kitų Lietuvoje platinamų ekovatos rūšių? 
Visų pirma - kokybe. Ši ekologiška apšiltinimo medžiaga gaminama tik Anglijoje, naudojant šiuolaikinę aukštos technologijos įrangą ir kruopščioje itin kvalifikuotų specialistų priežiūroje. „Warmcel” skaidulos išgaunamos labai panašaus dydžio, todėl jos vienodai sukimba visame apšiltinimo sluoksnyje. Tokiu būdu suformuojamas itin vienalytis, nesuslūgstantis, pasižymintis geriausiomis šilumos, šalčio bei garso nepralaidumo savybėmis izoliacinis sluoksnis.

Laikraščių spaudai buvo naudojami dažai, turintys švino - ar ir ekovatoje yra švino? 
Vakarų Europoje jau virš 20 metų laikraščiai spausdinami tik bešviniais dažais, todėl ir ekovata gaminama iš švaraus, švinu neužteršto popieriaus. Kokia padėtis labiau rytuose esančiose valstybėse? Teko girdėti įvairių kalbų...

Ar ekovata nenuodinga dėl joje esančio boro? 
Jokiu būdu. Sudėtyje esantys boro junginiai – boro rūgštis ir boraksas -  yra nelakūs ir netoksiški. Boro rūgštis nuo senų laikų naudojama medicinoje, o boraksas (Na2B4O7 ·10H2O – kristalinis dinatrio tetraboratas) - netgi maisto pramonėje.